Všeobecné obchodní podmínky
vyhlášené společností Expres Stores s.r.o.,
Anglická 4,
Praha 2, 120 00
IČO: 27128466
s platností od 1. 7. 2006
Tel : 605 44 66 66

Článek 1
Základní ustanovení

/1/ Tyto Všeobecné obchodní podmínky (dále jen VOP) upravují dodavatelsko-odběratelské vztahy v oblasti prodeje zboží sportovních potřeb (dále jen zboží). Jsou závazné při prodeji zboží kupujícímu.

Článek 2
Cenové a platební podmínky, čas plnění

/1/ Ceny v systému jsou aktuální a jsou uvedeny včetně DPH.

/2/ Jednotlivé prodeje se uzavírají na základě objednávek kupujícího vytvořených ve virtuálním obchodě na adrese www.microsport.cz . Objednávka musí obsahovat tyto základní náležitosti:
- identifikaci kupujícího (jméno, příjmení, adresa, email, telefon)
- množství požadovaných kusů produktu,
- požadovaný způsob platby, způsob dodání zboží a místo plnění
- cenu

/3/ Kupující se zavazuje uhradit prodávajícímu kupní cenu v požadované výši.

/4/ Způsoby platby:

V případě, že je zboží zasláno přes Českou Poštu, cena objednaného zboží se navyšuje o 99 Kč poštovného a balného.

Platba předem převodem na účet Fio banky:
Číslo účtu: 2800436178/2010
Variabilní symbol: číslo objednávky
Konstantní symbol: 0008

Platba hotově:
Zboží je možné při osobním odběru zaplatit hotově při převzetí zboží v provozovně.

Článek 3
Dopravní a expediční podmínky

/1/ Objednané zboží zasíláme Českou poštou. Pošta doručuje zboží až do domu. Jestliže Vás nezastihne, uloží zboží na Vaši poštu a vypíše Vám lísteček o uložení balíku. Pokud do tří pracovních dnů od objednání neobdržíte zboží, zajděte si na Vaši poštu a zeptejte se, zda tam není balík na Vaše jméno. Může se stát, že se ztratil lístek o doručení, zboží leží na Poště a nevíte o tom.

/2/ V Praze je možné zaslat zboží také kurýrní službou cena kurýra je v rozmezí 80-350 Kč s DPH a záleží na vzdálenosti od našeho skladu (centrum Prahy je za 80 Kč, okraje jako Háje, Čimice apod. jsou za 350 Kč). Cena se zobrazí při zadání čtvrti, kam chcete zboží doručit.

/3/ Expediční doba je doba v které je objednané zboží předáno dopravci. Tato doba se liší u každého zboží a je uvedena v podrobném popisku každého zboží. Tato doba se uvádí v pracovních dnech. Nejkratší expediční doba je do 24 hodin. Při objednání o víkendu nebo ve svátky je myšleno první pracovní den. Doba doručení dopravcem pak závisí na zvoleném způsobu dopravy. Pokud bychom neměli zboží skladem a expediční lhůta by se mohla protáhnout, informujeme Vás prostřednictvím e-mailu.

Článek 4
Reklamační dispozice

/1/Reklamace se řídí zákony České republiky. Záruka na zboží je 2 roky.

Článek 5
Informace o zboží

/1/ Veškeré uvedené informace o zboží jsou převzaté od našich dodavatelů. Nepřebíráme zodpovědnost za jejich platnost. V případě obrázků uvedených u zboží se jedná o ilustrační obrázky, takže nemusí být převzaty z uvedeného zboží a mohou se barevně lišit.

Článek 6
Odstoupení od kupní smlouvy

Odstoupení od kupní smlouvy ze strany kupujícího v případě neosobního způsobu doručení zboží (nevztahuje se na osobní převzetí zboží v místě prodávajícího):
V souladu se zákonem č. 367/2000 máte jako zákazník právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí zboží. Rozhodnete-li se pro odstoupení v této lhůtě, žádáme Vás o dodržení níže uvedeného postupu:
- Kontaktujte nás (viz kontakty), že žádáte o odstoupení od smlouvy s uvedením čísla objednávky, data nákupu a Vaším číslem účtu či adresou pro vrácení peněz.
- Pokud jste již zboží obdržel a převzal, zašlete jej zpět na naší adresu uvedenou v sekci kontakt a to za následujících podmínek:
- zboží musí byt v původním nepoškozeném obalu.
- zboží nesmí být použité,
- zboží musí být nepoškozené,
- zboží musí být kompletní (včetně příslušenství, záručního listu, návodu atd.),
- společně se zbožím musí být zaslán doklad o koupi nebo jeho kopie.

- Zboží, prosím, posílejte doporučeně a pojištěné, jelikož neručíme za jeho případnou ztrátu na cestě k nám (doporučeně neznamená na dobírku). - Při splnění všech výše uvedených podmínek pro vrácení zboží Vám peníze za zboží zašleme složenkou nebo převodem na Váš účet a to nejpozději do 14 pracovních dnů po fyzickém obdržení zboží. - V případě nesplnění některé z výše uvedených podmínek nebudeme bohužel moci akceptovat odstoupení od spotřebitelské smlouvy a zboží bude vráceno na náklady odesílajícího zpět.

Článek 7
Závěrečná ustanovení

/1/ Tyto VOP jsou platné pro všechny obchodní případy uzavírané společností Expres Stores s.r.o. ode dne jejich vyhlášení.

/2/ V závislosti na změně příslušných právních norem, jakož i obchodní politice společnosti, si společnost Expres Stores s.r.o., vyhrazuje právo VOP měnit. Tuto změnu a její účinnost společnost vyhlásí vhodným způsobem minimálně měsíc předem.


V Praze 1. 7. 2006

Jiří Pospíšil - jednatel společnosti Expres stores s.r.o.

Zákon o likvidaci elektroodpadu

Ve věci aplikace zákona 185/2001 Sb., o odpadech a zákona č. 7/2005 Sb, který vychází z evropské legislativy o odpadech 2002/96/ES, známého pod používaným názvem „Zákon o elektronickém odpadu“, na základě kterého plyne dovozci zboží povinnost od 13.8.2005 spolupodílet se na likvidaci těchto zařízení. Společnost Expres Stores s.r.o. se stala členem sběrného systému REMA (www.remasystem.cz) , prostřednictvím kterého se bude spolupodílet na financování sběru a likvidace IT produktů, hraček a spotřební AV elektrotechniky. Příspěvek na likvidaci „elektroodpadu“ bude hradit společnost Expres Stores s.r.o. u produktu na který se zákon vztahuje ze získané marže na daném produktu. Informace o sběrných místech na www.remasystem.cz www.remasystem.cz

Zákon o likvidaci obalů

Poplatek za obaly zboží dovezeného do ČR naší společností hradíme společnosti EKO-KOM.